PILNE! Zobacz TYLKO Jeśli Chcesz znaleźć psychologa - dla urody

psychoterapeuta Kraków

Psychoterapia grupowa i indywidualna

Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z c

PILNE! Zobacz TYLKO Jeśli Chcesz znaleźć psychologa - dla urody psychoterapeuta Kraków
zym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.


Dla każdego kto chce sobie pomóc

Dla każdego, kto chce sobie pomóc w doświadczanych trudnościach lub podnieść jakość swojego życia, wspierającym doświadczeniem jest psychoterapia. Mogą być to spotkania indywidualne z terapeutą lub może być to terapia grupowa. W pierwszym przypadku terapeuta może oferować klientowi pełne skupienie i całkowite zaangażowanie. Na terapii grupowej nie jest to możliwe w tak dużym stopniu. Jednak pracując regularnie w grupie, klient ma możliwość wchodzenia w różne relacje z innymi ludźmi i uzdrawiania ich.


Badania pokazują że w niektórych przypadkach

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył irracjonalnego lęku wie, jak trudno żyje się z takimi doznaniami. Może to być lęk przez pająkami, ptakami, wysokością lub mniej znany typ fobii. Jedna cecha jest wspólna - poczucie wykluczenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.


W drugim przypadku grupa rozpoczyna i

Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.